Cumhurbaşkanı Erdoğan ''eyvallah demeyeceğiz''
istetiklagelsin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada sığınmacılarla ilgili son gelişmeler üzerine, "Kamu düzeni, devletimizin kırmızı çizgisidir. Hangi bahaneyle olursa olsun bu çizginin aşılmasına, çiğnenmesine eyvallah demeyeceğiz” dedi.

Toplantıda ele alınan konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Buradan ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafında bizleri takip eden vatan vatandaşlarımıza, gönül coğrafyamızın farklı köşelerindeki kardeşlerime selamlarımı gönderiyorum.

Sözlerimin hemen başında bugün görevlerini tevdi ettiğimiz yeni Kabine üyelerimizi kutluyorum.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevini yürütecek Murat Kurum kardeşimiz ile Sağlık Bakanlığı görevini yürütecek Profesör Doktor Kemal Memişoğlu Hocamıza Rabbimden üstün muvaffakiyetler niyaz ediyor, yeni vazifelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

Her iki bakanımızın da seleflerinden devraldıkları hizmet bayrağını çok daha ileriye taşıyacaklarına yürekten inanıyorum.

Görevden affını isteyen ve bu talepleri şahsımızca kabul edilen Mehmet Özhaseki kardeşimiz ile Fahrettin Koca kardeşimize de emekleri, fedakârlıkları ve milletimize yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum.

Uzun yıllardır beraber yol yürüdüğümüz, teşviki mesai yaptığımız her iki arkadaşımızla inşallah yakın temas hâlinde olmaya devam edeceğiz.

Aziz milletim; bu salonda bulunan siz basın mensuplarımızla birlikte aziz milletimizin kısa süre önce idrak ettiğimiz Kurban Bayramı’nı tekrar tebrik ediyorum. Rabbimden bizleri ve tüm ümmeti Muhammed-i çatışmaların, zulümlerin ve katliamların olmadığı bayramlara kavuşturmasını niyaz ediyorum.

Bayram tatilinin dokuz gün olması ve okulların da kapanmasıyla vatandaşlarımız memleketlerine, tatil bölgelerine gönül huzuruyla seyahat etti. Yollarımızda gerçekten çok büyük bir trafik yoğunluğu yaşandı. Emniyet güçlerimiz, Karayollarımız, sağlık birimlerimiz bayram tatilinde en fazla mesai yapan görevlilerimizdi. Vatandaşlarımızın yolculuklarını güven ve huzur içinde gerçekleştirmesini temin etmek için çalışan tüm personelimize milletim adına teşekkür ediyorum.

Yine bu vesileyle, vatanımızın bekası, insanlarımızın güvenliği için yurt içinde ve yurt dışında kahramanca görev yapan askerlerimizin tek tek gözlerinden öpüyor, rabbim onları muhafaza ve muzaffer eylesin diyorum.

Bayram süresince çeşitli nedenlerden kaynaklanan anız ve orman yangını haberleriyle sarsıldık. Diyarbakır Çınar ve Mardin Mazıdağı’ndaki yangında hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

“DÜNYADA ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELEDE İHA KULLANAN İKİ ÜLKEDEN BİRİYİZ”

Hafta sonu yine İzmir, Bursa, Balıkesir, Muğla ve Çanakkale’de orman yangınları yaşandı, yaz mevsiminin her geçen yıl daha sıcak ve kurak geçmesiyle yangın riski de aynı oranda artıyor. Sadece ormanlarımızı değil, ülkemizin akciğerlerini yakan bu felaketlere baktığımızda ihmalin, tedbirsizliğini ve kastın öne çıktığını görüyoruz. Bölücü örgütün de orman yangınlarını bir terör yöntemi olarak kullandığını geçmişteki tecrübelerimizden biliyoruz. Yüzde 90’ı insan kaynaklı yangınların önüne geçmek ve tek bir ağacın bile zarar görmemesi engellemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Orman yangınlarıyla etkin mücadele konusunda önemli adımlar attık. Dünyada örnek alınan orman yangınlarıyla mücadele filosunu kurduk. Bugün bu mücadeleyi 26 uçak, 105 helikopter ve 5 binden fazla kara aracıyla sürdürüyoruz. Tabi sadece filomuzdaki araç sayılarını artırmadık, üzerindeki ekipmanları da en ileri teknolojiyle yeniledik.

Terörle mücadelede destan yazan insansız hava araçlarını yeşil vatanın savunmasında da etkin olarak kullanıyoruz. Hâlihazırda 14 Bayraktar TB2 İHA’mızla yeşil vatanı yedi gün 24 saat izliyoruz. Dünyada orman yangınlarıyla mücadelede İHA kullanan iki ülkeden biriyiz.

İHA’larımızın yanında 184’ü akıllı olmak üzere 776 kulemizle ormanlarımızı sürekli takip ediyoruz. İlk defa bizim dönemimizde yapılan 4 bin 744 havuz ve göletle araçlarımızın su ihtiyacını hızla karşılıyoruz. Bunların dışında, yapay zekâ tabanlı sistemler başta olmak üzere pek çok teknolojik imkân da gücümüze güç katmaktadır.

Mak Nuts

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

giresundangelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği